• Ashburn
  • 20 Nisan 2021 Salı
  • 18:30
  • 15°/17°
  • 8,1157
  • 9,7894

Kızılay’dan Kırıkhan’a 'Bir Ünite Kan, Bir Can' Kan Bağışı Kampanyası

Türk Kızılayı tarafından 'Bir Ünite Kan, Bir Can' sloganıyla Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.... Devamı »

Yayladağı Belediye Başkanı Corona Virüse Yenik Düştü

Hatay'ın Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede 61 yaşında yaşamını yitirdi. Devamı »

“Maskelerden Kurtuluş Yok!”

Berlin Charite Hastanesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Christian Drosten'e göre koronavirüs salgınında aşı bulunsa da uzun ... Devamı »

Reyhanlı’da EBA Destek Noktası Kuruldu!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde uzaktan eğitime katılma imkanı bulunmayan 400 öğrenci, Yatılı Bölge Ortaokulu’nda kurulan Eğitim Biliş... Devamı »

Hatay’da Korkunç Kaza! 7 Yaralı

Hatay’da, Antakya karayolu üzerinde iki otomobilin çarpışması sonucu 2’si ağır 7 kişi yaralandı. Devamı »

İşsizlik Sigortası Kanun Teklifi’nin Birinci Bölümü Kabul Edildi

"İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"nin 5 maddeden oluşan birinci bölümü TB... Devamı »

Dünyanın En Uzun Bisiklet Yolu Hatay'da

Dünya'nın en uzun bisiklet yolu, bisikletçilerin gözdesi oldu. Hatay’ın Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan 25 kilomet... Devamı »

Kumlu'da Yüz Koruyucu Siperlik Üretilmeye Başlandı

Korona virüs ile mücadele kapsamında maske üretiminden sonra Kumlu Halk Eğitim Merkezi tarafından yüz koruyucu siperlik üretimine ... Devamı »

Trafik Işıklarında 'Evde Kal' Uyarısı

Kumlu ilçesinde, korona virüse karşı alınan önlemler çerçevesinde, trafik ışıklarına ‘evde kal’ yazıları yerleştirildi.... Devamı »

Defne'de Kaçak Dişçilik Yapan Şahıs Yakalandı

Hatay’ın Defne ilçesinde kaçak dişçilik yapan bir şahıs yakalandı. Devamı »

Korona Virüs Testine Güney Kore’den Temassız Robot

Güney Kore’de yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle yaklaşık 300 ölümün gerçekleşmesiyle sağlık çalışanlarını korum... Devamı »

Japonya’da Microsoft ile Covid-19’lu Hasta Takip Sistemi: COCOA

Japonya bu hafta Microsoft aracılığıyla COVID-19 testi pozitif çıkan hastaların temas ettiği insanların tespit edilebilmesi için k... Devamı »

Dörtyol’da Korona Virüs Denetimleri Devam Ediyor

Korona virüs salgını ile mücadelede gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması yönünde İçişleri Bakanlığı Genelge... Devamı »

Dörtyol’da Korona Virüs Denetimleri…

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınını en aza indirmek ve kontrollü sosyal hayata geçişin vatandaş... Devamı »

Kırıkhan Belediyesi Dezenfekte Çalışmalarına Devam Ediyor

​Kırıkhan Belediyesi Korona virüs (Covid-19) sebebiyle ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.... Devamı »

Arsuz Belediyesi, Sınav Öncesi Okulları Dezenfekte Ediyor

Arsuz Belediyesi, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi okullarda ilaçlama ve dezenfekte çal... Devamı »

Hatay’da 3 bin 338 Hanede Korona Virüs Araştırması…

Hatay genelinde 3 bin 338 hanede yeni tip korona virüs hastalığı seroprevalans araştırması yapılıyor. Devamı »

UMKE Ekibi Hatay’a Gönderildi

Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında Van İl Sağlık Müdürlüğü 2.Bölge UMKE ekipleri, sağlık hizmetlerinin sunulması amacıyla Hatay'a g... Devamı »