• Ashburn
  • 20 Nisan 2021 Salı
  • 20:46
  • 13°/14°
  • 8,1157
  • 9,7894

Kızılay’dan Kırıkhan’a 'Bir Ünite Kan, Bir Can' Kan Bağışı Kampanyası

Türk Kızılayı tarafından 'Bir Ünite Kan, Bir Can' sloganıyla Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.... Devamı »

Yayladağı Belediye Başkanı Corona Virüse Yenik Düştü

Hatay'ın Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede 61 yaşında yaşamını yitirdi. Devamı »

“Maskelerden Kurtuluş Yok!”

Berlin Charite Hastanesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Christian Drosten'e göre koronavirüs salgınında aşı bulunsa da uzun ... Devamı »

Reyhanlı’da EBA Destek Noktası Kuruldu!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde uzaktan eğitime katılma imkanı bulunmayan 400 öğrenci, Yatılı Bölge Ortaokulu’nda kurulan Eğitim Biliş... Devamı »

İşsizlik Sigortası Kanun Teklifi’nin Birinci Bölümü Kabul Edildi

"İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"nin 5 maddeden oluşan birinci bölümü TB... Devamı »

Sosyal Medya Düzenlemesi TBMM’de Adalet Komisyonunda Kabul Edildi

Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Devamı »

Dünyanın En Uzun Bisiklet Yolu Hatay'da

Dünya'nın en uzun bisiklet yolu, bisikletçilerin gözdesi oldu. Hatay’ın Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan 25 kilomet... Devamı »

AK Parti Hatay Milletvekili Yayman’dan Şehir Müzesi’ne Ziyaret

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından şe... Devamı »

Antakya Mobilya İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Esnafına Kredi İmkanı

DOĞU Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Antakya Mobilya İhtisas Küçük Sanayi Sitesi’... Devamı »

Arsuz Fuar Alanına Kavuşuyor

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Belediyesi tarafından yapılan fuar alanında incelemelerde bulundu. Devamı »

Hassa'da Derviş Pirinç'inin Ekim Alanı Artıyor

Hassa ilçesinde, Suriye sınırı boyunca uzanan volkanik arazilerde doğal kaynak sularıyla yetiştirilen, kendine has renk ve lezzete... Devamı »

Japonya’da Microsoft ile Covid-19’lu Hasta Takip Sistemi: COCOA

Japonya bu hafta Microsoft aracılığıyla COVID-19 testi pozitif çıkan hastaların temas ettiği insanların tespit edilebilmesi için k... Devamı »

Yerli Otomobil 2022’de Yollarda

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Türkiye'nin Otomobili Projesi" ile ilgili yakın zamanda fabrika temellerinin atılacağın... Devamı »

Erzin Belediyesi’nden Müzik Festivali

Erzin Belediyesi tarafından kültür, sanat ve sanatsal üretimleri desteklemek amacıyla, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yılı Kutlam... Devamı »

Dünyanın İlk Işıklandırılan Caddesi…

Antik Çağ'da Ortadoğu zenginlerinin alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanı... Devamı »

Hatay’da 3 bin 338 Hanede Korona Virüs Araştırması…

Hatay genelinde 3 bin 338 hanede yeni tip korona virüs hastalığı seroprevalans araştırması yapılıyor. Devamı »

Hatay Belen İle Rize Güneysu İlçe Emniyet Amirliklikleri...

Hatay Belen ve Rize Güneysu ilçe emniyet amirliklerinin, ilçe emniyet müdürlüklerine dönüştürülmesine ilişkin karar Resmi Gazete'd... Devamı »

Hatay’da Bu Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?

Haziran ayının başından beri etkili olan yağmurlu ve soğuk hava etkisini kaybediyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde oldukça a... Devamı »

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması İptal!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını iptal edildiğin... Devamı »

Türkiye’nin İlk Ermeni Müzesi Samandağ’da Açıldı

HATAY'ın Samandağ ilçesindeki Ermeni köyü olan Vakıflı'da, Türkiye'nin ilk Ermeni müzesi kuruldu. Devamı »